KONST / Oljemålningar / Oljemålning 4355078
nr 435 5078
'Anemoner i majolikavas' Ewald Dahlskog (1894-1950) Sverige 1920-tal, olja på duk, motiv: anemoner i majolikavas, sjöskumspipa i skål, gråsvart bakgrund, 72 x 52 cm, osignerad
Utrop:
3.000 kr
Såld:
3.000 kr
måndag 30 oktober 2006
2.000 kr
2.500 kr
3.000 kr